Fotografie
"Je-li něco k vidění a každý to vidí, je to vnímání. Není-li nic k vidění a vy to přece vidíte, je to poezie. Dokážete-li pomocí kamery, aby to viděli i jiní - pak je to fotografie." Ernst Haas
Fotografie za více jak svou stoletou historii ušla ve svém vývoji obrovský kus a díky digitalizaci se každý den stále posouvá dál. Aby se dnešní zájemce o umění fotografie dokázal prosadit a nebyl jen nadšeným amatérem, musí se zdokonalovat každým dnem, a to nejen ovládáním nových technik a programů, ale i pochopením principů a postupů dřívějších technik a zpracování klasické fotografie. Předpokladem je ovšem i schopnost vnímání kompozice a světla.
Proto se studenti na naší škole v 1. ročníku věnují pilování technické a řemeslné stránky čistě jen klasické černobílé fotografie. Za pomoci různých cvičení (ateliérová i externí) se učí vnímat světlo a kompozici a prochází celým tvůrčím procesem od přípravy focení až po vyvolávání zvětšenin a finální práce v temné komoře. Od 2. ročníku se výuka rozšiřuje o digitální fotografii.

Samotná fotografická tvorba je rozšířena a provázána dalšími specializovanými předměty:
- dějiny fotografie (seznámí se s podrobnou historií a vývojem od techniky až po jednotlivé představitele fotografických směrů a žánrů).
- fotografický desing (postupy zpracování digitální fotografie, které umožní studentům procvičovat se v propojování obrazu s typografií, vytvářet návrhy plakátů, katalogů či reklam za pomoci a podpory vhodných grafických programů a znalostí písma).
- foto-technika a technické zpracování (seznámení se s technikou a možnostmi práce s analogovými fotografickými přístroji a digitální technologií, navazují praktická cvičení).

Všeobecné předměty fyzika a chemie jsou přizpůsobeny specifikaci oboru.
Klikněte do prostoru pro zvětšení